КАКВА МАЈСТОРИЈА: Грималдо од Бенфика вчера издрибла шестмина фудбалери! (ВИДЕО)

0
266

Бенфика во рамките од 16-тото коло во Примера го пречека Рио Аве, а домаќините славеа победа од 4:2.

Иако не постигна погодок потегот на натпреварот го имаше играчот на Бенфика, Грималдо.

Бекот на Португалците после една повратна топка успеа да издрибла дури шестмина фудбалери на противничкиот тим. За негова несреќа ја погоди стативата од голот. Во тој момент резултатот гласеше 2:2.

Извор: sportski.mk

Коментирај