Игор Џамбазов денеска слави роденден: Од внуците доби ласкаво признание

0
842

Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов денеска кога го прославува својот 56-ти родендени. По тој повод тој се закити со титулата доживотен „најдобар чичко на светот“.

Ова „признание“ го доби од неговите внуци Марија Прличкова и Емил Нешовски.


View this post on Instagram

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Извор:република.мк

Коментирај