ФОТО: Македонските навивачи доминантни – „Виенер Штадхале“ е обоена во црвено и жолто

0
343

Македонската ракометна репрезентација ќе има силна поддршка на трибините на „Виенер Штадхале“ во Виена на мечот со Украина.

Средбата е прва за двете селекции на континенталниот шампионат, Македонија важи за фаворит на средбата.

Инаку, на крајот од првото полувремето Македонија имаше водство од 13-10 против Украина.

„Црвено-жолтите“ не играат на своето највисоко ниво, но сепак го контролираат мечот, имаат водство од првата до 30. минута и заслужено на одмор заминуваат со три гола предност.

Најдобар поединец во полувремето е голманот Митревски, додека Кире Лазаров е најефикасен со четири погодоци.

И во второто полувреме Македонските ракометари оддржуваат предност.

Со песна за поддршка: Во Виена ечи „Македонијо ти си Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

ФОТО: Македонските ракометари ја избришаа Северна

Коментирај