17 C
Скопје
петок, август 7, 2020

Не се откажува од фотелјата: Еве колку пати Заев ветил, а на крај не...

Во третата година на своето владеење, Зоран Заев сè уште смета дека е смешно и апсурдно дури и да му се спомне можноста дали...

Отворено писмо на адвокатот Тони Менкиноски: Г-дин Каракачан(ов), зошто толку се плашите од нас...

Г-дин Каракачан (ов), зошто толку се плашите од нас Македонците?! Ние, Македонците имаме чесни и искрени намери!  Впрочем и Вашиот патријарх  на литературата г-дин...

Норвешки напуштен рудник ќе ги чува од апокалипса сите податоци на Microsoft

Напуштен рудник за јаглен во Норвешка ќе биде местото каде што технолошкиот гигант Microsoft ќе го чува заштитен од апокалипса целиот софтвер со отворен...

Ова е клучна причина за добивање рак на дојка: Го пиете секој ден, а...

Знаеме дека Јапонките ретко добиваат карцином на дојка, но се чини дека тоа не се должи само на витата линија. Една норвешка студија открила дека...

ИНТЕРВЈУ ДАЈАНЧО ЕФТИМОВ

Разговараме со Дајанчо Ефтимов член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за состојбите во земјата, подготовките за претстојните парламентарни избори и резултатите. ЈАВНО: СПОРЕД ВАС КОЈ Е...

9 историски фотографии на светски лидери кога биле непознати

Кога помислуваме на светските лидери, поранешни и сегашни, сликата која ни излегува пред очи е онаа од денешно време и ги дожувавме во улогата...

За сите кои купуваат автомобил на старо: Неколку знаци како да препознаете дали возилото...

Факт е дека кај нас автомобилите на старо сè уште се тренд и пракса кој на голем број граѓани им овозможува од врме на...

Ова се најскапите градови во светот

Замислете за возење со такси, вечера, кино и безалкохолен пијалак да платите 215 евра. А сега замислете го животот во Цирих. Земајќи ги предвид цените...

Богоевски: Ако нема датум, Владата ќе го изгуби мнозинството во Парламентот

Однесување на Европа е разочарувачко и под стандардите, смета поранешниот пратеник, Павле Богоевски, коментирајќи ја во вчерашната дебата на ТВ24, последната изјава на францускиот...

Пендаровски: „Посетата на Помпео е сигнал за враќање НА САД во регионот“

Посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на регионот, сведочи за враќањето на САД на Балканот. Ова е констатација на двајцата претседатели – Стево...

Популарно