27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Опседната со Мурињо: Женава има 38 тетоважи посветени на „Специјалниот“

62-годишната британска пензионерка Вив Бодикот пред некое време своето тело го закити со 38-мата последователна тетоважа посветена на португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо, кого...

Ова е претерано: Погледнете како Мејведер расфрла 100.000 долари на стриптизети (ВИДЕО)

Флојд Мејведер продолжува во буквална смисла да се расфрла со парите. Еден од најголемите боксери на сите времиња минатиот месец објави дека ја завршу боксерската...

Најубавата италијанска новинарка ги засени сите на гала вечерта во Милано (ФОТО)

Вчера во Милано беше одржана церемонијата на која за најдобар фудбалер во Серија А беше избран Кристијано Роналдо, а многу внимание привлече и атрактивната...

Навивачи во оперска сала – вака го направија тоа навивачите на Дрезден (Видео)

Деновиве кај нас уште е актуелна аферата и скандалот со прославата на навивачката група „Шверцери“, поддржувачи на фудбалскиот клуб Шкупи, во новата зграда од...

Судот му го конфискува имотот на славниот напаѓач!

Еден од најдобрите напаѓачи од Балканот во поновата историја, Мирко Вучиниќ се соочи со приватни проблеми. Поранешниот капитен на Црна Гора се најде под истрага...

Италијански политичар го провоцираше Сусо, па доби брутален одговор (фото)

Сусо оваа сезона се вклопи во „сивилото“ на Милан и не пружа партии како претходните сезони, а вчера му беше роденден и доби многу...

Аргентинскиот гигант со спектакуларна проекција го отвори новиот стадион (ВИДЕО)

Eден од најпознатите аргентински клубови, Естудијантес де Ла Плата го отвори новиот стадион и тоа го направи на еден спектакуларен начин. Естудијантес после 14 години...

Поранешната позната скијачка Линдзи Вон во провидно здолниште

Најдобрата скијачка на сите времиња, Линдзи Вон ужива во пензионерските денови.Таа му кажа збогум на активното скијање но затоа пак е редовна на сите...

Се појавија нови детали за скандалот во Наполи: Алан ќе се степал со синот...

Во тимот на македонскиот фудбалер Елиф Елмас во овие моменти владее голема криза. Првиот човек на Наполи Аурелио Де Лаурентис после натпреварот кој Наполи го изгуби од...

Како!? Обложувач погоди три од четири точни резултати во Лигата на шампионите! (ФОТО)

На социјалната мрежа Фејсбук се појави еден интересен тикет каде што обложувач изиграл четири натпревари со точен резултат, а нажалост промашил само еден. Како што...

Популарно