-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Алушевски: Вардар е бренд и повторно ќе игра во ЛШ

Ракометарите на Вардар попладневно беа совладани од Порто, а тренерот Стевче Алушовски вели дека, „ова е тешка ситуација, бидејќи имаме премногу повредени играчи, играчи...

Чупиќ: Ќе преживееме без плата, но не и без Вардар – Имавме состанок со...

Вардар е во финансиска криза и тоа веќе им е на сите јасно, сепак против Мотор ракометарите покажаа дека можат да соберат сили да...

ВИДЕО: Ја сокрија топката – Неверојатна магија на Скубе и Дибиров

Сташ Скубе и Тимур Дибиров го имаа потегот на денот на мечот Вардар против Мотор. Словенецот едноставно ја сокри топката и со вртење му...

Криштопанс го напушти Вардар и потпиша за Фуксе Берлин

Европскиот ракометен шампион, Вардар, веќе подолг период минува низ тежок период, а денес го доби можеби најголемиот удар оваа сезона. Ова се случува само...

Свадба и принова во најава: Ова е девојката која што ќе му роди дете...

Деновиве во јавноста се прошири веста дека ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко. Откако за „Бекстејџ“ оваа вест ја потврди близок член од семејството...

Кире Лазаров vs. Кристијано Роналдо – 74:71

Најдобриот македонски ракометар дури за три сантиметри скокна повисоко од португалската фудбалска ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Најдобриот ракометар на македонската репрезентација која моментно учествува...

Борко Ристовски: Глувците излегуваат на површина во случај на поплави и земјотреси!

Глувците излегуваат на површина во случај на поплави и земјотреси!! По минималниот пораз од Чешка во второто коло од групната фаза на ЕП 2020, за...

Стоилов жали за пропуштените шанси, Талески што немаме уште еден Лазаров

Македонската ракометна репрезентација беше поразена од Чешка (27:25) во 2-то коло од ЕП, иако на полувреме имаше предност од два гола. Сега за пласман во...

Лошо второ полувреме: Македонија поразена од Чешка

Македонската ракометна репрезентација беше поразена од Чешка (27:25) во 2-то коло од ЕП, иако на полувреме имаше предност од два гола. Мечот започна неизвесно, гол...

Сам против Украина: Митревски доби признание и од ЕХФ (ВИДЕО)

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски доби уште едно признание за својата извонредна партија при победата синоќа над Украина со 26-25. За една од...

Популарно