27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Новата сезона на ЛШ, Вардар ја почнува во Брест: Ова е распоредот на натпреварите

Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на...

ФОТО: Лазаров во идеалниот тим на ЛШ во последните 20 години!

Данскиот ракометар, Расмус Бојсен продолжува да избира најдобри ракометари, екипи и селекции. Бојсен сега го ибра најдоброт тим во ЛШ во последните 20 години. Данскиот ракометар...

Алушовски за плановите: Санталов доаѓа, Борко останува, со другите ќе се разговара, Митревски е...

Вечерва специјализираниот сајт за ракомет „Балкан Хендбол“ објави интервју со тренерот на Вардар, Стевче Алушовски. Алушовски зборуваше за плановите на Михајло Михајловски кој ќе...

Студен туш од ЕХФ: Вардар без борба исфрлен од ЛШ, a Македонија нема да...

ЕХФ ги потврди лоши вести за македонскиот ракомет, Вардар без борба е елиминиран од Лигата на шампионите, додека македонската репрезентација нема да игра на...

„Мислев никогаш нема да бидам европски првак, но тогаш дојде приказната со Вардар“

Многу големи ракометни имиња освоиле европска титула, но како одминува времето и спласнуваат емоциите, освојувачките на европските круни во 2017 и 2019 година со...

Дибиров се пошегува на сметка на Стоилов: Убаво ми е да седам дома, не...

Левото крило на РК Вардар, рускиот ракометар Тимур Дибиров се пошегува на сметка на капитенот на црвено-црните, Столе Стоилов со кого неколку години ја...

Официјално: Скубе со емотивна порака се прости од Вардар!

Словенечки ракометар Сташ Скубе официјално си заминува од Вардар по крајот на сезоната, тој преку социјалните мрежи со емотивна порака ја потврди разделбата. Денеска плејмејкерот...

ФОТО: Дејан Манасков го покажа својот дом и како му минува времето зад ѕидови

Македонскиот ракометен репрезентативец, Дејан Манасков важи за еден од подобрите спортисти кој своето срце го остава на терен. Тој, за разлика од повеќето, веројатно...

Летото кога Ливерпул дојде во Скопје, а Работнички на Стратев истрча на „Енфилд“ (ВИДЕО)

На 29.јули 2010 година Работнички имаше прилика да игра против еден од најголемите светски клубови, Ливерпул. Разбирливо Градски беше преполн за да се види тимот...

Интервју на Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе...

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите од нивните домови, а на ред дојде миленикот на вардаровата публика, Игор...

Популарно