-1.6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Заврши НБА „Ол стар“ викендот: Тимот на Леброн го победи тимот на Адетокунбо

На 69.  „Ол стар“ меч од НБА-лигата одигран ноќеска во Чикаго, победа забележа тимот предводен од Леброн Џејмс кој беше поуспешен од селекцијата на...

МВП наградата на Ол-стар натпреварот ќе го носи името на Коби Брајант

Нова НБА почест за неодамна загинатиот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс. Наградата за МВП на Ол Стар викендот ќе биде именувана по него во...

ВИДЕО: Ист кош, исто забивање, но 19 години подоцна: Леброн го повтори потегот на...

Кошаркарите на Лејкерси на свој паркет беа поразени од Хјустон со 121:111. Лејкерси не успеаа да запишат нова победа пред своите навивачи, но се уште...

Судбината си поигра со македонските легенди: Лечиќ на 81. роденден остана без својот пријател...

Утрово Македонија ја погоди трагичната вест за смртта на македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур. Буштур животот го загуби во собраќајна несреќа во Кисела Вода....

Коби Брајант: Наша одговорност е како ќе нè паметат другите, или пак дали воопшто...

НБА ѕвездата Коби Брајант беше едно од најголемите имиња во кошарката. Тој ја заврши својата кариера во 2016 година, а медиумите вечерва известуваат дека...

Џордан: Не можам да ја опишам болката, Коби ми беше како помлад брат

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Мајкл Џордан останал во шок кога дознал дека Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа. Брајант секогаш велеше дека...

ФОТО: Коби Брајант и Трејси Мек Греди со македонското знаме во Париз во 1998

По синоќешната вест која го потресе светот дека во хеликоптерска несреќа загина легендата на НБА, Коби Брајант на социјалните мрежи од него се простуваат...

Страотна повреда на кинески кошаркар (Видео)

На мечот од кинеската кошаркарска лига помеѓу Гуандонг и Лиаонинг беше виден застрашувачки пад на еден од домашните кошаркари. Мингчен Конг заработи тешка повреда на стартот од...

ВИДЕО: Во Далас никогаш не е досадно – Дончиќ му мавна „чврга“ на Марјановиќ,...

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел...

Нови проблеми за Лејкерс – Казинс кај се повреди, сега има и проблеми со...

Демаркус Казинс има сериозни проблеми со законот во САД, a во Мобајл, Алабама, објавиja налог за негово приведување. Поранешната девојка на кошаркарот на Лос Анџелес...

Популарно