-1.9 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020

Кире Лазаров vs. Кристијано Роналдо – 74:71

Најдобриот македонски ракометар дури за три сантиметри скокна повисоко од португалската фудбалска ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Најдобриот ракометар на македонската репрезентација која моментно учествува...

Започна ловот на слободни агенти – ова се најзвучните имиња!

Во јануарскиот преоден рок во центарот на вниманието ќе бидат фудбалерите на кои им истекува договорот на крајот на сезоната. Многу европски ѕвезди се влезени...

ВИДЕО: На Милан не му помага ниту Ибра, Роналдо блесна со хет-трик

Јувентус и Аталанта попладнево запишаа високи победи во склоп на 18-то коло од Серија А, додека Милан покажа уште едно бледо издание и ремизираше...

ВИДЕО: Пандев го постигна најчудниот погодок во кариерата за победа на Џенова

Капитенот на македонската репрезентација одлично се снајде во 86. минута и во пад со гради постигна победнички гол за својот тим против Сасуоло. Горан Пандев...

Алиоски се мајтапи со Јунајтед: Арсенал ги победи? Сега можеме дури и ние… (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски го најави натпреварот меѓу Арсенал и Лидс Јунајтед во рамки на ФА Купот и воедно испрати мала провокација до Манчестер...

Несторовски е најдобар голгетер на Палермо во изминатава деценија!

Македонскиот репрезентативен центарфор Илија Несторовски е најдобриот голгетер кој го имал Палермо во последната деценија, „победувајќи“ големи имиња како Фабрицио Миколи, Пауло Дибала, Јосип...

Новата фризура на Кристијано Роналдо ги зачуди сите во Јувентус

Екипата на Јувентус денеска продолжи со тренинзи по божиќниот одмор, а во центарот на вниманието како и секогаш беше Кристијано Роналдо, но овојпат поради...

Чуден пресврт на „Емирати“: Челси за четири минути го реши Арсенал

Екипата на Арсенал ја продолжува својата очајна серија на лоши резултати, откако на денешниот дерби натпревар против Челси загуби со 1-2 и покрај тоа...

ФОТО: Сите гледаа во неговите раце – Роналдо се појави со скапоцен накит

Кристиано Роналдо вчера се појави во Дубаи на спортска конференција и веднаш го привлече вниманието на себе. Многумина за време на неговиот говор гледаа во...

Челси му се мајтапи на Арсенал: Ни го украдоа најлошиот дефанзивец што го имавме!

Бразилскиот дефанзивец, Давид Луиз, пристигна во Арсенал на почетокот од оваа сезона од градскиот ривал, екипата на Челси. „Топчиите“ за негов трансфер платија околу девет...

Популарно