19 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Комити: Држете се Македонци, ние сме осудени, но и привилегирани истовремено да браниме нешто...

Како ние Македонците знаеме да исткаеме зборови, како најискусни везилки. Милозвучноста и посебноста на Македонскиот јазик, извезени од срцето, инспирирани од љубовта кон домот...

Комити: Наскоро ќе организираме голем марш за Вардар низ улиците на Скопје – За...

За состојбата во фудбалскиот клуб „Вардар“ вечерва со реакција се јавија „Комитите“, кои на социјалните мрежи тие најавуваат одржување на голем Марш за Вардар...

ФОТО: Иџе ја покажа новата кацига – Македонското знаме во прв план

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе на социјалните мрежи го објави дизајнот на неговата нова кацига. На дизајнот на кацигата за новата сезона...

Ноле е против задолжително вакцинирање за коронавирус

Славниот српски тенисерски ас и рекет број еден во светот, Новак Ѓоковиќ, е против вакцинирање за коронавирус. Ноле вели дека не би сакал вакцината...

ВИДЕО: Рускиот крал на шамapите против sвер од 177 килограми, yдаpите беа немилоcpдни

Василиј Камотски, попознат како рускиот крал на шамаpите, пред себе имаше голем предизвик. Иако пред четири месеци за првпат беше нокаyтиран од страна на Вјачеслав...

Формула или картинг: Направена симулација на трката на Бензема и Жиру (ВИДЕО)

Многу прашина во јавноста крена изјавата на Карим Бензема кога изјави кој е подобар тој или Оливие Жиру. Бензема изјави дека не треба да...

Одлични вести: Македонската легенда во борењето од дома ќе се продолжи да се бори...

Добри вести ни доаѓаат од македонското борење, поранешниот репрезентативец на Македонија и Југославија Љубиша Пешко е пуштен на домашно лекување од коронавирусот. Актуелниот селектор на...

ВИДЕО: Вежбајте од дома – 10 серии на вежби со фитнес инструкторката Наташа Јовановска

Време кога сите сме дома поради коронавирусот. Животот целосно ни се промени, секојдневните активности ги сведовме на минимум, лежењето во кревет и почестото јадење...

Кабиб се налути и најави пресврт против Фергусон: Испрати ми ја локацијата, доаѓам!

Рускиот борец Кабиб Нурмагомедов изгледа е спремен на шокантен пресврт кога е во прашање борбата со Тони Фергусон која беше и уште е закажана...

Нова снимка од Роналдињо од затворот: Игра одбојка со нозе (ВИДЕО)

Бразилската легенда Роналдињо повеќе од две недели се наоѓа во парагвајскиот затвор Асунсион поради влегувањето во Парагвај со лажен пасош. Неговите адвокати неодамна понудија 1.4...

Популарно