25 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019

(Видео) Кабиб откри кој ќе биде негов наследник: Ова е идниот шампион на УФЦ!

Кабиб Нурмагомедов откри и кој ќе го наследи, откако ќе замине во пензија, иако не планира брзо да се повлече. На прес конференција на УФЦ 242,...

Одлична прва трка и подиум за Иџе на легендарната Имола – Утре оди на...

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе успеа да се искачи на подиумот во италијанскиот град Имола на трката во ТЦР-шампионатот. Иџе со добро возење и...

(Видео) Роналдо го повика Меси на вечера – Лутите ривали сега се пријатели?

Одамна Кристијано Роналдо и Лионел Меси не биле заедно, а потоа се сретнаа во Монте Карло за ждрепката во Лигата на шампионите. Двајцата најдобри фудбалери на...

(Видео) Ова го може само тој – Погледнете каков потег направи французинот на меч...

Францускиот тенисер Гаел Монфилс спектакуларно го заврши второто коло на УС Опен, совладувајќи го Роман Копила со 3-0 во сетови 6:3, 6:2, 6:2. Монфилс, кој...

Големото срце на Кристијано Роналдо – Изнајми три авиона да го гасат пожарот во...

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е вклучен во операцијата за гаснење на големиот пожар во Амазонија, Бразил. Илјадници пожари беснеат низ дождовните амазонски шуми во Бразил,...

ЕХФ го зголеми наградниот фонд: Еве колку изнесуваат премиите во групите и колку ќе...

ЕХФ од наредната сезона двојно ќе го зголеми наградниот фонд во Лигата на шампионите, со што клубовите – учесници конечно ќе можат да дојдат...

Енди Мареј реди порази и на Челенџ турнирите – Дали ќе му каже крај...

Поранешниот бр.1 во светот, Енди Мареј (Велика Британија) беше елиминиран во третото коло на турнирот „Рафа Надал опен“ од сериите „Чаленџер“ во Мајорка, Шпанија,...

(Фото) Се породи Ана Ивановиќ – На свет го донесе вториот син!

Ана Ивановиќ се породи по втор пат! Таа на свет го донесе уште еден син ... "Ние сме исполнети со љубов и среќа. Нашето момче...

ГОТОВО Е! – Алексис Санчез му кажа збогум на Јунајтед и денеска има нов...

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез го напушти Манчестер Јунајтед и кариерата ќе ја продолжи во Интер. Алексис во Јунајтед стигна на почетокот во 2018. година од...

(Фото) Ова е целиот распоред на натпреварите од групната фаза во ЛШ!

Новата сезона во ЛШ започнува наредниот месец со натпреварите од првото коло во групната фаза. Извлекувањето за групната фаза во новата сезона на најелитното клупско...

Популарно