25 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019

Пандов: Корнење од корен на криминалци и мафијаши од секое дупче на Македонското општество...

Убедливо најпознат „свиркач“ во Република Македонија е Зоран Верушевски и неговите многу помалку познати асистенти, Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски. Свиркачката слава ја стекнаа...

Мицкоски: Во 49-та барале два искази за да судат политички случаи, денес е доволен...

Во синоќешното гостување во Алсат ТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говореше за начинот на делување на обвинителството предводено од Вилма Рускоска во зависност од...

Димовски: Најмалку 10 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ биле уценувани од СЈО за одлучување во Собранието...

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски кој кажа дека секој правен експеримент и секое правно лудило завршува...

Богдан Илиевски: Има рекетирање и во процесот за 27 април, од почеток до крај...

Пријател пред малку ми ја прати оваа Фејсбук бљувотина на оваа несреќа, со која делиме слично име и исто презиме. Дека е познат како...

„Катимерини“: Грција истражува дали имало притисоци кон пратениците да гласаат за Договорот од Преспа

Обвинителството на грчкиот Врховен суд во петокот ги испратил до парламентот досиејата за тековната истрага за постапување со случајот „Новартис“, за да можат пратениците...

Собранието ја разреши Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е разрешена со 102 гласа ЗА од вкупно 105 пратеници. Од 29 пратеници кои им припаѓаат на малцивствата 27...

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да објавува ребус-пораки, Димитров да открие што му кажале во Берлин и...

Во ситуација кога македонската јавност очекува резултат од посетите на Никола Димитров на Париз и Берлин и бара одговор за епилогот на неговите дипломатски...

Почнува предавањето на предметите од СЈО во ЈО

Специјалното јавно обвинителство од денеска треба да почне да ги предава предметите на Јавното обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека е утврден...

Душко Млекарот ја прозва Ленче Николовска за проневера, а не го заборави ни Кирацовски

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 илјади денари,...

Заев се бори за контрола врз обвинителството за да се спаси од криминалот

Зоран Заев се бори за контрола врз обвинителството за да се спаси од криминалот во кој е замешан.

Популарно