27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Народот вели „Кој губи има право да се лути“ – Заев: Губам на анкети...

Кој губи тој има право и да се лути. Заради тоа што анкетите покажуваа дека СДСМ ќе изгуби на изборите кои требаше да се...

Интраетничката поделеност серизно тропа на врата

Од поделено општество, Македонија сериозно чекори кон длабока интраетничка поделеност, што е чиста спротивност од синтагмата за едно општество за сите. За ваков заклучок...

ДИК прифати 4 од 12-те приговори на ВМРО ДПМНЕ, но нема да има прегласување

Државната изборна комисија на денешната отворена седница прифати 4 од 12 поднесени приговори за гласањето на вториот круг од претседателските избори и избори за...

Гласачките кутии во Чаир легитимно се возеле со такси

Фотографијата објавена на денот на гласањето од вториот круг на претседателските избори сликана пред избирачко место во општината Чаир на која се гледа гласачка...

Зеќири: ДУИ го молеше СДСМ да одиме заедно на избори за да не се...

ДУИ не молеше да одиме заедно на избори тврди потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири за Телма. Тој во емисијата Топ Тема откри дека „интегративците” биле...

Бојкотирам #Апсаана објави кратко резиме на изборите

Кратко резиме на изборите: Вмро можеше од старт да каже ние на овие не учествуваме ама тоа ќе беше далеку поштетно за нив отколку што...

Катимерини: Заев ќе се соочи со суровата реалност

Зоран Заев слави – доби свој претседател на државата. Слави со право, бидејќи веќе нема да има гpижи околу претседател што ќе му се...

Француската амбасада ги демантира шпекулациите за средбата на Тимоние со Силјановска, истата вечер се...

Откако француската амбасада ги демантираше шпекулациите за средбата на амбасадорот на Франција во Македонија Кристијан Тимоние со Гордана Силјановска Давкова, а тој истата вечер...

Меѓународни набљудувачи: Нашата мисија регистрираше семејно гласање и поткуп на гласачи

Македонија доби позитивна оценка за организирање и спорведување на вториот круг од изборите, но меѓународните набљудувачи на терен вчера забележале семејно гласање и поткуп...

Професор од Оксфорд: Победи трибализмот, на агендата е кантонизација на Македонија

Професорот по балканска историја на колеџот Сент Крос на универзитетот Оксфорд Џејмс Петифер вели дека по вчерашниот резултат на изборите кој е тажен, Македонија...

Популарно