17 C
Скопје
среда, август 5, 2020

Тасевски: Да не си им во кожа на СДСМ за правење влада, но за...

Преку 30 пратеници Албанци во парламентот, со оние на Беса од коалицијата Можеме. Логична разврска на деценискиот раздор и поделби меѓу Македонците Тежок пораз за...

Синот на Верушевски вети: Ова е изборен грабеж, но на лоповската СДС која се...

Александар Верушевски, син на претседателот на Комисијата за внатрешни работи на СДСМ и советник на лидерот Зоран Заев кога беше премиер, Зоран Верушевски, со...

Муратовски: Не исчезнуваат малите народи, исчезнуваат малодушните!

По вчерашните избори чии што резултати и хакирањето на сајтот на ДИК оставија голема дамка и сомнежи, се огласи актерот Рубенс Муратовски кој напиша...

Куновска: Оние што предупредуваа повеќе ја сакаат СДСМ, од оние кои викаа „браво шефе“

Се надевам денес станува појасно дека повеќе ја сакаат СДСМ оние кои предупредуваа, кои му забележуваа на раководството, критикуваа, од оние кои викаа „браво...

Грчева: Народов, без око да му трепне си ги избира истите криминалци, е па...

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас на оние кои никогаш не...

Коалиција „Сега е време“: Изборните резултати се спорни, проблематични и недоверливи

Жално е што дури и скоро 24 часа по завршувањето на изборниот процес, прелиминарните резултати на Државната изборна комисија сè уште недостасуваат. Недостаток на...

Јанушев: По барање на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците

По барање на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците, се со цел да се отстранат сите можности за било какви неправилности во...

ДИК со конечни неофицијални резултати: СДСМ доби 46, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, АА-А 12,...

ДИК доцна попладнево ги објави конечните неофицијални резулати од предвремените парламентарни избори во државата според кои од вкупниот број на избирачи впишани во избирачкиот...

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема...

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на Фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

Апасиев: Двајца фиксни! Тројца украдени!? На повидок тежок фалсификат, најнерегуларни избори откога постои Македонија!

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев обвини дека ова се најнерегуларните избори откога постои Македонија, реагирајќи на хаосот кој во моментот се случува во Државната...

Популарно