19 C
Скопје
среда, август 12, 2020

ВИДЕО: Џамбазов со урнебесна имитација на Борисов – „Пет нешта които обичам од Македонија“

Македонскиот ектер и шоумен, Игор Џамбазов во свој препознатлив стил се осврна на последните „искри“ со Бугарија, имитирајќи го бугарскиот премиер Бојко Борисов, почнувајќи...

ФОТО: Математичка задача која можат да ја решат само најинтелигентните

На социјалните мрежи се води вистинска полемика околу решението на една задача, која впрочем е и мал тест за интелигенција. Затоа ние, на читателите...

ВИДЕО: Со неа растевме ние – Ви текнува на „Едно лето“?

„Едно лето“ е македонска серија од 6 епизоди, премиерно емитувана во 1982 година. На јутјуб се објавени сите шест епизоди на серијата. Епизода 1...

Виц: Чекај да се разбереме

Запира сообраќаец еден возач кој возел над дозволената брзина, па возачов му вели: Друже, пред да почнеш да пишуваш казна, почекај да се разбереме....

Родителите сакаа да се пошегуваат со овој подарок, но реакцијата на нивната ќерка е...

Родители сакале да се пошегуваат со својата ќеркичка па и го подариле „најлошиот Божиќен подарок досега“. Но, тие беа изненадени од нејзината воодушевена реакција, која...

Ова видео стана хит на социјалните мрежи: Како најлесно да завиткате подарок?

Едноставен начин за виткање подароци станал вирален хит на социјалните мрежи. Британската компанија Waterstones, која се занимава со продажба на книги, на Твитер објавила куса...

Се маскирал во неговата мајка за да го положи нејзиниот возачки испит- а поради...

Еден маж на 43 годишна возраст од Бразил се маскирал во неговата мајка како наместо неа би го полагал тестот за возачки испит.Бидејќи неговата...

Дали е ова најубавата божиќна реклама? (ВИДЕО)

Видеото е на мала британска семејна продавничка за алат и сличен репертоар. Приказната е дека самите ја смислиле, снимиле и направиле, а единствени пари...

За само 8 секунди ова девојче стана Интернет сензација: Погледнете го видеото кое го...

Тори Парено постави видео на Твитер и преку ноќ стана позната.Таа извела едноставен трик со рацете, а нејзиниот „танц со прстите“ изгледа како оптичка...

Бидете уникатни: Со овие пораки честитајте им ја новата година на најблиските

Дојде месецот кој сите со нетрпение го очекуваме, во кој сите сме во некаква брзаница бидејќи се подготвуваме за новата година и празниците. Моментите со...

Популарно