27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Малку пpoвокација во време на корона-изолација: Ќерката на Гаскоњ во неодоливо издание за трчање...

Ќерка на бившата фудбалска ѕвезда Пол Гаскоњ, атрактивната и ceкcaпилна Бјанка Гаскоњ, и во време на коронавирус пали и жари на социјалните мрежи. Младата Бјанка ниту во...

ФОТО: Оваа метеоролошка презентерка да најави и апокалипса на светот – никој нема да...

Благодарение на нејзината одлична телесна форма и жешките, сексапилни облини, телевизиската презентерка на временска прогноза Јанет Гарсија стана голема интернет сензација. Оваа жешка Мексиканка гордо...

Села со услов за коалицирање: Да не помисли некој да бара од мене да...

Алијанса на Албанците пост-изборно би коалицирала само со партија од македонскиот блок која што ќе ја прифати програмата на партијата, порача во вечерашното гостување...

ФОТО: 10 докази дека модата секогаш се враќа

Светки за лице, токсични бои и чудни облици на веѓите – модата доаѓа и си оди, а понекогаш со сигурност се враќа во уште...

Како да го подобрите изгледот во само 1 минута пред излегување?

Секоја жена сака да изгледа совршено и стилски секогаш, но едноставно има денови кога немате доволно време да посветите на изгледот.Сепак, и во таквите...

Совети за шминкањето во зима

Најчестата грешка која жените ја прават е тоа што користат иста нијанса на пудра како во лето, но освен ако не одите на солариум...

Правила до кои секоја дама се придржува

Убавите манири се важна карактеристика која жената ја прави поубава, попрефинета и вредна за сечија почит.Покрај убавото држење и широката насмевка, една жена дама...

Трик за решавање на проблемот – кошулата повеќе нема да ви се извлекува од...

Обично мажите знаат да полудат кога ќе им се извлече кошулата од панталоните. Во продолжение ви пренесуваме неколку совети како да го решите и...

Тежела 135 килограми и се плашела од огледало: Денес е згодна фитнес инструкторка, нема...

На прв поглед Американката Дезирње Алексис- Кае Мајз е само уште една девојка од Инстаграм, која се грижи за здрава исхрана и навики, но...

Грешки во шминкањето кои ги прават жените со зелени очи

Иако на прв поглед се чини дека со зелените очи може да искомбинирате баш сѐ, тоа сепак не е вистина. Всушност, поголемиот дел од...

Популарно