27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Љубовта сега ни е најпотребна, повеќе од кога било…

Денес, повеќе од кога било, на светот му е потребно исцелување. Денес, повеќе од кога било, потребна ни е љубовта и нејзината исконска сила....

ВИДЕО: Вистинска љубовна приказна која ги победува сите пречки овие денови

Ова е приказната на Џереми Коен, која ја сподели на социјалните мрежи. Таа ќе ви ја врати вербата во романсата. Додека седев на својата...

Едно зборче, а огромно значење: Ова сите сакаме да го слушнеме од поранешните партнери

Секоја љубовна врска е различна. Различно е и секое раскинување. Но зборот кој по ова сите сакаме да го чуеме е ист. „Згрешив“. На крајот...

Науката докажува: Прегрнете ги саканите, тоа ќе ве направи поздрави и посреќни

Прегратките се одличен начин да им покажете на луѓето дека се грижите за нив, но и да им помогнете за време на болка или...

Љубовни односи во време на корона: Само под одредени услови!

Социјалното дистанцирање е основно мото на борбата против ширењето на новиот коронавирус, но што значи тоа за интимноста? Речиси е невозможно да се практикува социјално...

Playboy жpтва на коронавирусот: По 67 години згасна печатеното издание на култниот магазин

Среде хаосот и паниката кои ги предизвика пандемијата на коронавирус во светски рамки, Playboy објави дека го затвора печатеното издание, пренесуваат американските медиуми. Поради светскиот...

Зошто луѓето се бакнуваат: Научно објаснување на бакнежот

Бакнувањето е романтичен завршеток на многу приказни што ги раскажуваме, на многу филмови што ги гледаме. Тоа е страстен момент во кој двајца ја...

Како да го „фатите“ во неверство: Овие работи речиси секогаш ги издаваат!

Емотивните и сексуалните неверства отсекогаш постоеле, само денес, благодарение на социјалните мрежи, станаа подостапни. Иако повеќето луѓе сметаат дека најчестиот вовед во неверството претставува флертот...

Невообичаени места за љубовни допири

Следниот пат кога ќе водите љубов, обидете се да го допрете својот љубовник на следниве точки на телото. Местата на кои луѓето најмногу сакаат да...

Три хороскопски знаци кои се секогаш среќни во љубовта

Сите имаме пријатели за кои можеме да кажеме дека секогаш избираат партнери кои им одговараат. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта. Јарец; Иако...

Популарно