-0.2 C
Скопје
петок, јануари 17, 2020

К-15 пред времето: Урнебесен скеч „Нема во Европа“ (ВИДЕО)

Во стилот на Симпсонови кои ја претпоставуваат иднината преку скечови, така и македонските незаборавни хумористи од К-15 многу оддамна направија скеч кој соодвествува, односно...

Виц: Јак аптекар

Влегува човек во аптека и прашува: – Еурокрем имате ли? – Не … – А мартадела? – Не … – Сигурно и конзерви сардина немате …?! – Нема! Ова е...

„Шо му рекол волко на Црвенкапа?“ (ВИДЕО)

Битолско прераскажување на муабетот кој „му го напрајл волко на Црвенкапа ко ја сретнал во шумата“. Извор:taratur.mk

ВИДЕО:Урнебесна комедија К15 – Миле се враќа од Арбајтен – Германија

К15 како и секогаш ќе не насмеат до солзи овој пат во скеч кој дефинитивно ќе ви објасни како не треба да сте 3тиот...

Шокирачки будења со прописно реметење

Зафрканција на страна, вакви шокантни будења можат да предизвикаат сериозни последици по телесното и менталното здравје. Буквално ги вадат од памет на најбесни можни...

Виц: Изненади ме, мажиште мое

Жената облекува секси танга гаќички, жежок проѕирен комбинезон за спиење и легнува до сопругот на креветот во спалната. „Изненади ме, мажиште мое!“, му вели таа. Тој...

Виц: Ја враќа девојката со Југо

Дечко ја враќа девојката дома со Југото, после првото заедничко излегување. Девојката: Зошто ти свети она црвеното сијаличе таму? (сијаличката за гориво) Дечкото: Вратата не ти...

На тие што им лепат пари, не им е лесно со вакви „лепачи“ (Видео)

Тооо мајсторе... Дечково е еден од ретките лепачи кои знае што прави верувајте го погоди песната и со јак „лепак“ ги залепи тие 100...

Видео: Најсмешните новинарски гафови за август 2018

Компилација од непријатни новинарски гафови во текот на август.

Виц- Лук

Дечкото ја прашува девојката: -Нешто со лук да не си јадела? -Да, од кај погоди? Од 3 метра

Популарно