19 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Предлог рецепт за Велигденската трпеза: Печено јагнешко со рузмарин и лук

Велигденската трпеза неможе да помине без вкусно јагнешко месо. Ви предлагаме фантастичен начин како да го спремите традиционалното јагнешко. Состојки: Јагнешки бут, една дланка морска...

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Посна торта со пудинг и ореви

Денес за сите оние кои постат имаме спремено рецепт за посна торта со ореви и пудинг. За два пандипшана ќе ви треба: 200 гр....

Рецепт на денот: Компир со тиквици во прелив од шампињони

Состојки: 600 гр компир, 1 морков, 2 помали тиквици, 1 главица кромид, 1 домат, лук во гранули, 3 лажици пченкарно брашно, 2 лажици гриз,...

5 одлични рецепти без масло за оние кои постат

Во оваа објава ќе се потрудиме да им дадеме рецепти како идеи за оние кои веќе не знаат што да зготват во текот на...

Рецепт на денот: Едноставен, брз и вкусен посен ручек

За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат, 1 тиквичка, 2 црвени домати, 2-3 зелени пиперки, 1 шоља...

Рецепт на денот: Чоколадни бомбици со ѓумбир – екcплoзиja од витамини и минерали

Коренот од ѓумбир содржи само 80 калории на 100 грама производ, кој во најголем дел е сочинет од јаглехидрати 18 грама, протеини 2 грама...

РЕЦЕПТ: Како сами да подготвите домашна здрава Нутела полна со антиксидански, витамини и омега...

Во оваа објава ќе ви претставиме рецепт со кој сами можете да изработите нутритивен десерт, полн со антиксидански, витамини и омега 3. Одлична здрава...

Здрав рецепт за брауни колачиња со само 4 состојки

Овој рецепт е готов за 5 минути, одлично ќе оди со вашето утринско кафе и е навистина здрав. Покрај тоа, ги задоволува и потребите...

ВИДЕО: Рецепт за пилешко во сос од лук и мед

Пилешкото е едно од најчесто користените меса во речиси сите кујни низ светот, а може да го припремите на многу начини – да го...

ВИДЕО: Седум рецепти за љубителите на помфрит

Ако помфритот ви е едно од омилените јадења, тогаш нема да можете да оддолеете на овие седум рецепти за различни видови помфрит, за кои...

Популарно