-0.5 C
Скопје
среда, април 1, 2020

ВИДЕО: Задоволството да се зборува „ист јазик“ – соло танго импресија со нежен крај

Музиката е универзален јазик кој го говорат и разбираат сите оние поклоници на оваа уметничка експресија и израз. А кога музика како тангото ги...

Семејството Дурловски со „На Струга дуќан да имам“ докажаа: Во ова е време-невреме 7/8...

Во ова е време-невреме седум/осмини може да стоплат нечие срце. „Што ми е мило на Струга дуќан да имам“ #СедиДома #ЗаштитиСе, напиша оперскиот пејач...

„Тагни ме ако имаш му*а“: Миа Костова со нов предизвик на Инстаграм (ФОТО)

Водителката Миа Костова на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм започна нов предизвик со жешка фотографија од нејзиниот тоалет. „Многу ретко постирам вакви слики. Скоро...

Том Хенкс и Рита Вилсон го прележаа коронавирусот – парот се врати во Лос...

Откако им беше дијагностициран коронавирус, славниот актер и оскаровец Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, беа во домашен карантин во Австралија, каде...

ВИДЕО: Реге хит кој предупредува на опасностите од коронавирусот – публиката со различни реакции...

Боби Вин и Нубијан Ли се африкански музичари кои снимија одлична реге песна преку која предупредуваат на опасноста од ширење на коронавирусот. „Лошата вест е...

Du Hast…COVID-19: Пејачот на германската рок група Рамштајн, Тил Линдеман е заразен со коронавирус

Пејачот на германската рок група Рамштајн, Тил Линдеман е заразен со новиот коронавирус и се наоѓа во болница на интензивна нега. Според германскиот весник „Билд“,...

Елена Ристеска за враќањето од Америка – Пар луѓе ни се смееја, да не...

Македонската пејачка Елена Ристеска а почетокот на овој месец беше на патување во Америка, а преку објавена фотографија на Инстаграм откри и како поминал...

Беше во „влажните“ соништа на мажите во Југославија: Еве како изгледа денес посакуваната Јагодинка...

Познатата Јагодинка Симоновиќ имаше само 27 години кога ги сними култните сцени во филмот „Varljivo leto 68″. Мажите од поранешна Југославија уживаа гледајќи ги овие...

„Не те давам Македонијо“: Орде Неделковски со спот за новата патриотска песна (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Орде Неделковски сними видео спот за својата нова песна. Неделковски пее за нашата татковина во песната која носи наслов „Не те давам...

„Недостасуваш“: Погледнете го спотот за новата песна на Владо Јаневски (ВИДЕО)

Владо Јаневски го објави спотот за својот нов сингл „Недостасуваш“. Во оваа балада покрај Владо виртуелно се појавува и една прекрасна русокоса девојка на...

Популарно