2.1 C
Скопје
среда, април 8, 2020

Виц на денот: Семејна кавга во време на корона

„Кај си досега, ѓубре шетмарско?!“, му вика нервозно жената на мажот, а тој целиот изненаден од оваа нејзина нелогична реакција бидејќи не излегол дома...

Малку пpoвокација во време на корона-изолација: Ќерката на Гаскоњ во неодоливо издание за трчање...

Ќерка на бившата фудбалска ѕвезда Пол Гаскоњ, атрактивната и ceкcaпилна Бјанка Гаскоњ, и во време на коронавирус пали и жари на социјалните мрежи. Младата Бјанка ниту во...

Едноставни навики кои ќе ви го намалат стресот за време на пандемијата со коронавирусот

„Вчера бев паметен па сакав да го сменам светот. Но, денеска сум мудар и сакам да се променам себеси”. Ова се мали навики кои...

ВИДЕО: Овој убавец „лета“ со 300 км на час, а едно перење му чини...

Ferrari Monza SP2 е еден од најубавите автомобили што се појавиле во последно време. Иако не се познати многу детали , доволно е љубителите...

Виц на денот: Ако ти сака душата алкохол…

Двајца другари ко искористиле времето кога нема полициски час и решиле да си направат муабет. Влатко: „Брат, лекаров ми рече многу да пазам на...

Сподели музика: „Македонија“ – Карантин акустична верзија од седум момци од екс-ЈУ просторот (ВИДЕО)

Многу пати е покажано и докажано дека музиката не познава граници. Овие седум момци од бившите југословенски простори - Македонија, БиХ, Србија и Хрватска...

Едно зборче, а огромно значење: Ова сите сакаме да го слушнеме од поранешните партнери

Секоја љубовна врска е различна. Различно е и секое раскинување. Но зборот кој по ова сите сакаме да го чуеме е ист. „Згрешив“. На крајот...

ФОТО: Дејан Манасков го покажа својот дом и како му минува времето зад ѕидови

Македонскиот ракометен репрезентативец, Дејан Манасков важи за еден од подобрите спортисти кој своето срце го остава на терен. Тој, за разлика од повеќето, веројатно...

На новородените близнаци им дале имиња Ковид и Корона

Брачен пар од Индија на новородените близнаци им дал имиња Ковид и Корона. Тоа наводно го направиле за да ги потсетуваат за тешките времиња...

ВИДЕО: Вежбајте од дома – 10 серии на вежби со фитнес инструкторката Наташа Јовановска

Време кога сите сме дома поради коронавирусот. Животот целосно ни се промени, секојдневните активности ги сведовме на минимум, лежењето во кревет и почестото јадење...

Популарно