13.2 C
Скопје
вторник, ноември 19, 2019

Доаѓа голем празник: Св. Архангел Михаил ќе ги исполни вашите молитви и желби- еве...

Православните христијани на 21 ноември го празнуваат Св. Архангел Михаил, еден од најголемите христијански празници и една од најчестите куќни слави. Архангел Михаил е водачот...

Таа и е една од најдобрите пријателки на Цеца, но нема да биде дел...

Пејачката Маја Беровиќ за српските медиуми откри дека нема да биде дел од свадбата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ.Имено таа...

„Намали со пиењето ти си јавна личност“: МС Стојан беше на свадба, а неговата...

Популарниот пејач МС Стојан многу е сврзан со својата мајка Зорица која му е најголемата поддршка во животот по смртта на татко му на...

Не добивала улоги бидејќи била дебела: Ослабе 100 килограми за да стане актерка (ФОТО)

Џана Шортино постојано одеше на бројни кастинзи, бидејќи нејзината желба беше да стана холивудска ѕвезда и успешна актерка. По одредено време, девојката сфатила дека постојано...

Импресивна алтернативна изработка на прстен од дрвени ленти и жици за гитара

Даниал Рис е вистински мајстор и магионичар кога станува збор за алтернативна на накит од најразлични материјали комбинирани со дрво (но и метал). На видеото...

Запишете си го овој рецепт: Домашна маст против болни зглобови- помага веднаш по првото...

Оваа маст се подготвува од едноставни состојќи, кои во кујната ги поседува секоја домаќинка. Овој рецепт сакаме да го поделиме со вас, бидејќи е...

Цеца се качи на стол за да му пее, Вељко ја соблече кошулата- огномет...

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ овој викенд ќе застане на лудиот камен заедно со неговата избраничка Богдана Родиќ. И додека уште само неколку денови го...

Едноставен тест: Дознајте колку долго ќе живеете

Едно поинакви истражување за здравјето на луѓето било спроведено на повеќе од 14 илјади луѓе од 14 земји. Резулатите покажале дека силата на стисокот...

Како од „Зајко кукурајко“, Амди стигна до коалиција со СДСМ

Kaко од „Зајко кокорајко“, премиерот во заминување Зоран Заев му прости и го прими во коалиција Амди Бајрам? Зошто ниту една власт кај нас...

Албанска пејачка сними спот во српска црква

Албана Азизи е една од најпознатите албански пејачки.Таа потекнува од Косово но живее во Швајцарија. Таа снини спот во црквата Св.Никола во Нова Брдо.Таа...

Популарно