7.3 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020

Виц на денот: Бабата на гости

Доаѓа тештата на Трпе кај него на вечера. По некое време на маса и доаѓа малиот Трпе и ја прашува: Бабо за кого јадеш ти кога...

Виц на денот: Шверц на животни

Двајца сопружници решиле да шверцуваат животни преку граница. Мажот ѝ вели на жената: Стави ги двете мали желки во прслукот, а творот во гаќите. А смрдеата?...

Виц на денот: Полициска потера

Полицаец со полициската кола го брка еден цивил. Прават јака брканица низ град и околу град, па на крајот полицаецот го стигнува типот, успева да...

Виц на денот: Дедото и партиските активисти

Предизборна кампања во Македонија. Активистите од една од двете партии убедуваат еден дедо да гласа за нив: Дедо, кажи што сакаш да ти дадеме, само...

Виц: Жалба до Дедо Мраз

„Драг Дедо Мраз, Лани ти порачав розово Бентли, но ти не ми ја исполни желбата… Со почит, Викторија Лоба“ „Драга Викторија, Не треба да ми се лутиш, туку да...

Виц на денот: Запрете го автобусот!

Автобусот тргнува од станицата, а една жена почнува да трча по него и да вика на цел глас: Застани, застани, запрете го автобусот, ќе задоцнам...

Виц: Плавуши во авион

Патуваат две плавуши со авион, кога одеднаш се исклучува осветлувањето во авионот. Едната панично прашува: Леле, останавме во темница! Што се случи? А другата брзо и...

Виц: Пречек на железничка

Трпе си ја пречекува Трпана на железничка станица која се враќа од двонеделна посета на нејзината мајка. Трпана слегува и го прашува: Трпе, нема ли...

Виц: Баби оговараат

Седат две баби и оговараат. – Мори Трпано, навистина ли Митра од нашето село добила Рено на лотарија? – Па и вистина е и не е. –...

Виц: На шалтер во банка

– Добар ден, сакам да подигнам 3.000 денари. – Господине, на шалтер се подигаат суми од 5.000 денари нагоре. За помали суми на банкомат. – Ама...

Популарно