30 C
Скопје
недела, јули 5, 2020

Јаневски: Рамазан-Бајрам карантин, за „вмровецот“ Чулев да биде наместен во вojна со Албанците

Веројатно не треба многу да се елаборира дека карантинот од сабота до вторник наутро, за време на верскиот празник Рамазан Бајрам на муслиманите, од...

ВИДЕО: Кapaнтин Бенд со изведба на „Рамо, Рамо друже мој“ од Мајкл Џексон

Фчерашни Новости специјално за нивните фанови сподели дел од нумерата „Рамо, Рамо друже мој“ изведена од безвременското дуо „Кapaнтин Бенд“. Слушнете ја нивната одломка,...

ВИДЕО: Македонскиот пранкер Ритко ги измами битолските власти

Ритко, познат јутјубер од Битола ги измами властите во неговиот втор пранк каде што се претстави дека е дел од екипата која прави дезинфекција...

ВИДЕО: Еве што има да каже „мастер“ Тони за коронавирусот

83-годишниот дедо Тони или со правилно име Таљат Селмани овие денови е повторно хит на социјалните мрежи со неговата изјава за коронавирусот која ја...

ВИДЕО: „А бе каков корона, кога пијам по два литри ракија дневно“?

Царов го застанале заедно со цел автобус во кој се возел заради ситуацијата со коронавирусот, а тој поштено изнервиран им го даде одговорот кој...

ВИДЕО: Тошо и Миле го рекетираат Цацко – урнебесна комедија од К-15

Додека е актуелизирана темата со рекетарство еве малце да се насмевнеме, тотално е вистинита приказнава и тоа што се случува во овој скеч. Немаме...

Јога за парови во реалноста – смеа „до даска“

Кога ќе гледате некои од совршените потези од јога за парови, пред да се обидете да ги практикувате дома со вашиот партнер/партнерка или со...

Тројца поднапиени, Сократ и АрЕстотел: Заев за создавањето на Платоновата „Држава“

  Според Заев, Сократ и АрЕстотел живееле во исто време, си муабетеле, си мудрувале. А да, и „ja создавале Држава“.

На тие што им лепат пари, не им е лесно со вакви „лепачи“ (Видео)

Тооо мајсторе... Дечково е еден од ретките лепачи кои знае што прави верувајте го погоди песната и со јак „лепак“ ги залепи тие 100...

ВИДЕО: Како изгледа кога „Застава 101“ вози над 162 km на час (ВИДЕО)

Ова видео е уште едно од низата кое ќе успее да ве насмее. „Полицајците“ од Скриена Камера вршат редовна контрола на автопатот. Додека за вистинската...

Популарно