27 C
Скопје
среда, август 12, 2020

Црн хумор: Баџанаци

Двајца пријатели прават муабет: – Знаеш ти дека јас и господ сме баџанаци! – Е, од кај сега ти и Господ баџанаци. – Епа го знаеш Рамче. –...

Црн хумор: Шеќер

– Еј келнер, имаш шеќер? – Да. – Лошооо, баба ми умре од тоа.

Црн хумор: Аптеки

Цветко му кажува на Трпе: – Трпе, знаеш ли дека во Етиопија нема аптеки! – Зошто? – Затоа што не се пие апче на гладен стомак.

Дедо Мраз во Етиопија

Oтишол Дедо Мраз во Етиопија да им подели пакетчиња на тамошните деца. Зел едно в раце и му збори: - Ај кажи му на Дедо какви...

Инструменти

Музичар доживеал тешка сообраќајна несреќа и бил однесен на ургентно. Докторот извикал: – Сестро, брзо донеси ги инструментите! А музичарот нервозно им дофрлил: – Видете на што...

Јадење-Виц

Си разговараат на телефон две плавуши: – Абе знаеш денес го пратив маж ми да оди да купи компири ама се случи трагедија. – Каква трагедија? –...

Виц: Човекојадци

Авион паднал на еден остров. Преживеаните ги фатиле човекојадци. Ги наредиле во ред и водачот почнал да наредува: - Главниот пилот испечете го на жар. -...

Виц: Перо во шок!

Влегува Перо пијан во спална и сака секс со Мара, а таа му вели: - Бегај бе, имам добиено. Перо пијан мортус, не ја ни слуша...

Популарно