Бујното деколте ја оттргна од UFC рингот – денес уште важи за една од „кралиците на Инстаграм“

0
595

Секоја тешка по пет килограми – бујните гради на Линдзи Пелас биле „преголем товар“ за неа, поради кој била принудена да го напушти UFC рингот, каде важеше за една од најатрактивните, ако не и најсекси UFC девојка.


View this post on Instagram

mugshot 📸 @martin_depict

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Денес, Линдзи Пелас, уште го „пали“ интернетот со својот сексапил и заводливост и уште важи за една од „кралиците на Инстаграм“.


View this post on Instagram

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Жешката Плејбој зајачица често беше присутна во UFC октогонот, поради што стекна буквално милионска армија обожаватели. Но, истите нив минатата година ги разочара со изјавата дека се повлекува од рингот.

„Одлучив да го напуштам UFC“ напишала Линдзи.


View this post on Instagram

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Машката публика обожувала да навива и да ја гледа Линдзи пред се поради нејзините големи гради. Но, токму градите се причината поради која таа го напуштила рингот. Едноставно не можела да се избори со „тешкиот товар“ на себе.


View this post on Instagram

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

„Не можам повеќе. Ми ја отежнуваат работата“, изјавила неодамна Линдзи.

Според американските медиуми градите на Линдзи се тешки околу 10 килограми, поради што таа имала проблеми со грбот.


View this post on Instagram

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Извор: Таратур.мк

Коментирај