„Ѕвона“ e првиот сингл од новиот албум на Каролина Гочева

0
631

Во пресрет на Новогодишните празници Каролина Гочева ја објави песната „Ѕвона“, нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година.

Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, а спотот е во режија на Огнен Шапковски – Мелем Продукција.

– Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме, вели Каролина.

Видеото за новиот сингл „Ѕвона“ е објавен на официјалниот YouTube канал на Каролина.

Извор: Cooltura.mk

Коментирај