Зидан ја почнува мисијата за нов ,,Галактико,, во Реал Мадрид – Прва понуда до Јунајтед!

0
407

Реал Мадрид ја започнува мисијата за сосдавање на нов моќен клуб кој од следната сезона повтроно ќе атакува на врвот во ЛШ и Шпанската Лига.

Клубот е заинтересиран за услугите на играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба кој ќе биде нивна главна трансфер цел.

Реал Мадрид е подготвен да понуди 125 милиони фунти за Погба. Претходно беше објавено дека Французинот сака да игра под раководство на Зинедин Зидан. Неговиот договор со „црвените ѓаволи” истекува на 30 јуни 2021 година.

Погба настапува за МЈ од 2016 година.

Оваа сезона, Погба настапи на 37 натпревари за клубот од „Олд Трафорд”, постигна 14 гола и оствари 10 асистенции.

Коментирај