Жестоко удри по пејачката: Кога ќе дознаете што му порача Мората на Ковачиќ поради Сека Алексиќ ќе се шокирате и згрозите

0
603

На напаѓачот на Челзи Алваро Мората очигледно не му се допаѓа музиката на балканската фолк ѕвезда Сека Алексиќ.

Хрватскиот фудбалер Матео Ковачиќ е голем фан на балканските песни, па на социјалните мрежи објави видео на кое шпанскиот напаѓач Мората жестоко го нападна Ковачиќ поради песна која ја пееше од Сека Алексиќ.

Имено Матео му приредил мало изненадување на Мората па му пуштил стих од песна на Сека Алексиќ, а Мората во истиот момент го запрашал „Педе** дали оваа музика е од усните на твојата земја“?

По бурната реакција во медиумите видеото беше избришано од Инстаграм профилот на Ковачиќ…

Коментирај