ЖЕСТОКО: Масовна тепачка на фудбалски натпревар, крв на сите страни

0
370

Голема инцидент се случи денес на мечот помеѓу Локомотив Пловдив и ЦСКА Софија кој заврши со победа на гоститет од 0-1.

Имено, пред крајот на првиот дел, гостинските фанови влетаа на терен со цел да се пресметаат со домашните навивачи.

Не требаше многу, за да во терен влезат и домашните фанови кои имаа гости и од Русија, поточно навивачите на Спартак Москва со кои се во пријателски односи.

Ултрасите на клубо од Пловдив дури и удрија на гостинските фудбалери откако еден играч на ЦСКА Софија беше удрен во грб.

Тепачката беше жестока, а неколку лица завршија со крв од нанесените повреди.

Коментирај