Жестока борба на стадионот во Скопје: Поништен гол за Македонија, па еден погодок

0
1609

Македонија со еден гол поведе против Словенија, откако одиграа прво полувреме без голови.

На националната арена „Тодор Проески“ во Скопје се игра во 7. коло од Групата Г во квалификациите за ЕП 2020.

Извор:Република.мк

Коментирај