Жешката Хрватка која „го украде шоуто“ на дуелот на „Коцкестите“ со Нигерија

0
511

Хрватската убавица Ивана Кнол го украде вниманието на фотографот од AFP на синоќешната фудбалска пресметка помеѓу Хрватска и Нигерија во рамки на Светското првенство во руски Калининград.

17.6.ivana-knoll1-768x1344

Ивана е родена Германија, а едно време живееше во Босна и Херцеговина. Таа е позната танчерка и обожава да патува на егзотични дестинации. Ивана се најде меѓу 6.000 и повеќе хрватски навивачи кои се погрижија трибините на стадионот во Калининград да бидат обоени во хрватските бои.

Извор: taratur.mk

Коментирај