Жена нападнала 12-годишно дете во Аеродром, доби пријава

0
739

Вчера во 23,00 часот во Полициската станица Аеродром Д.П.(42) пријавил дека истиот ден околу 21,40 часот на булеварот “Видое Смилески-Бато“ пред зграда, додека неговиот 12-годишен син бил заедно со уште двајца негови другари, дошла Е.М.(36) и физички ги нападнала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Против Е.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај