Жарко Пешевски со нов клуб

0
92

Репрезентативниот пикер Жарко Пешевски го одигра последниот натпревар во дресот на Металург.

Идната сезона пикерот ќе ги брани боите на Мотор Запорожје.

Од Металург Пешевски доби подарок и благодарност за настапите изминативе години.

loading...

Коментирај