Земјотрес во Ресен

0
376

Земјотрес со интензитет од 3-4 степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во Ресен и околината.
Епицентарот на земјотресот, како што соопштија од Сеизмолошката опсерваторија во Скопје, бил на 10 километри северно од Ресен, а е регистриран од телеметриската мрежа во 20 часот и 1 минута.

Коментирај