11 C
Скопје
понеделник, октомври 22, 2018
Вести Земјотрес ги вознемири скопјани

Земјотрес ги вознемири скопјани

0
536

Земјотрес беше почувствуван во Скопје пред 15-тина минути.

Според неофицијалните информации, епицентарот на земјотресот бил во Србија, но истиот го почувствуваа и скопјани.

Голем број на граѓани се огласија на социјалните мрежи дека го почувствувале земјотресот. Велат дека бил слаб, но доволен да ги изненади и вознемири.

Наскоро повеќе детали.

Коментирај