Земјата се отвори и проголта автомобил (ВИДЕО)

0
267

Неверојатна снимка забележана на 4-ти јули во американската држава Вирџинија шокираше многумина.

Имено на неа се гледа автомобил кој паднал во дупка која оддеднаш се појавила на патот.

Земјата се отворила баш пред автомобилот, па тој пропаднал. На почетокот на видеото се гледа мал дел од црвениот автомобил, но по неколку секунди пропадна уште подлабоко.

Засега не е позната причината за пукање на асфалтот.

Коментирај