Зеколи до Шекеринска: Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар

0
2581

„Додека Шеќеринска ликува за Османи и правда, да ја потсетиме малку дека во нејзино владеење (со ДУИ) се случи Сопот, убиство на НАТО војници, местени апсења, тортура, изнудени признанија итн“, ова го порача политичкиот аналитичар и поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ, Арсим Зеколи преку својот Фејсбук профил.

Ајде, златна, давај оставка заедно со Бујар“ – и порача Зеколи.

Коментирај