Засилен ветер и врнежи од дожд, еве за колку степени ќе паднат температурите од понеделник

0
853

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени.

Времето до крајот на оваа недела ќе се задржи суво, стабилно и релативно топло време. Утринската температура ќе се движи околу два, а дневната максимална до 28 степени.

Од понеделник, метеролозите најавуваат опаѓање на температурите за неколку степени, засилување на ветерот и врнежи од дожд.

Утринската ќе се движи од два до осум степени, а максималната дневна од 11 до 18 степени.

МИА

Извор:Курир

Коментирај