Започна да ги следи стапките на својот татко: Ќерката на Жељко Самарџиќ е вистинска убавица, но и идна пејачка (ФОТО)

0
422

Ќерката на Жељко Самарџиќ, Мина Самарџиќ започна да оди по стапките на својот татко и започна да се занимава со музика.

Но, сепак иако нејзиниот татко е музичка легенда, таа не сака да се експонира во јавноста.


View this post on Instagram

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

-Кога Мина беше бебе имаше прилика својот татко да го гледа само на телевизија, па затоа сега се трудам да и надополнам, вели Јоксимовиќ.

Мина за српските медиуми вели и дека ја сака сцената и дека е придружен вокал повеќе од една година.


View this post on Instagram

‍♀️‍ šetnjicaa

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on


View this post on Instagram

2011. #NAU #novaakademijaumetnosti

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

Извор: kurir.mk

Коментирај