Заев и Зекири пратија порака: Името ќе се смени, ако треба и со тупаници!

0
330

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, на Фејсбук, порача дека, без разлика на сите уцени кои доаѓаат, алудирајќи на условувањата на Беса на Биљал Касами, Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство.

Зекири на Фејсбук објави селфи од него и од премиерот, користијќи „beauty effect“ или ефект за разубавување, и напиша:

-Без разлика на се, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ.


Извор: Лидер.мк

Коментирај