„Заев со уцени, закани и поткуп се обидува да обезбеди поддршка на сопствената амнестија“

0
546

Република Македонија и законодавниот дом не смеат никогаш повеќе да бидат заложници на криминалот, изнудите и тргувањето со националните интереси. Како што шверцерски, преку непринцишиелни пазарења, состави мнозинство за да дојде на власт и за да ја заобиколи волјата на граѓаните, така и на крајот од неговото владеење, Заев со уцени, закани и поткуп се обидува да обезбеди поддршка на сопствената амнестија, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ од каде додаваат:

„Зоран Заев по насилен, неуставен и шверцерски пат преку своите слуги сака да донесе Законот за јавно обвинителство се со цел тој да се спаси од одговорност за сите криминални афери и скандали. Заев ги злоупотребува институциите и во законот за јавно обвинителство гледа последна шанса за спас кога ќе падне од власт. Законот е штетен и селективен, спротивен на Уставот, а тоа го потврдија и универзитетски професори, докажани во својата професија.“

-Интерес на сите граѓани во Република Македонија е владеење на правото, развиена и стабилна економија, а не насилство, уцени, и агресија од страна на криминално рекетарската власт на СДСМ и Заев. 12 април е денот кога ќе се стави крај на политичката криза, нестабилноста и несигурноста која што ја создава СДСМ и крај на политичката кариера на Заев. На 12 април следува обнова на Македонија. Заев никогаш повеќе, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Амнестија за Заев, Катица и Боки 13 – Доживотен мандат за Русковска и Јовевски со новиот Закон за ЈО

Коментирај