Заев реши да одмори: Од Италија ќе ги решава проблемите во Македонија

0
493

Премиерот Зоран Заев од денеска користи годишен одмор, информираат од Владата.

Тој во следната недела, до 17 јануари ќе биде со семејството зимување во Италија, информира портпаролот на Владата Миле Бошњаковски.

Коментирај