Заев призна во Собранието: Референдумот не успеа, што правиме сега? (ВИДЕО)

0
798

Премиерот Заев денеска конечно се откажа од ставот дека референдумот бил успешен.

Откако во службен весник беше објавена одлуката на ДИК дека плебисцитот е неуспешен а вчера и професорот Фрчкоски призна дека бил под под стрес што народот бојкотирал денеска премиерот не можеше да продолжи со тезата дека победил на референдумот.

Заев денеска ги праша пратениците што да се прави сега но не доби одговор каков што очекуваше.

Извор: kurir.mk

Коментирај