Задникот од Серена Вилијамс пркоси на гравитацијата

0
422

Серена Вилијамс уште е една од најдобрите тенисерки на денешницата, а истовремено и една од најдобрите во историјата на женскиот тенис, која редовно ги воодушевува своите обожаватели со играта на терените.

Но, освен тениските вештини, Серена има и некои други адути кои предизвикуваат импресии кај обожавателите. Тенисерката никогаш не крие дека е горда на своето тело и нема проблем со објавување на провокативни фотографии на социјалните мрежи на кои во прв план е нејзиниот задник.

Една таква фотка на Инстаграм предизвика бура од реакции и воодушевување од страна на нејзините следбеници на оваа социјална мрежа.

СЕ ВРАЌА ВО ФОРМА
Може да се забележи дека тенисерката после породувањето се враќа во форма и дека повторно извајала прилично „затегната линија“.

Потсетуваме, серена моментално е десетта на ВТА листата, но не престанува да ги полни тениските гледалишта и да предизвикува воодушевување кај публиката со своите настапи на терените.

Извор: taratur.mk

Коментирај