За слабокрвност и опаднат имунитет: Една чаша ваков сок го регенерира организмот

0
246

Направете вкусен сок полн со витамини кој се бори со многу болести.

СОСТОЈКИ:

500 гр. цвекло
500 гр. моркови
500 гр. лимон
500 гр. портокали
8 лимонтуси
2 кг. шеќер
4 л. вода

ПОДГОТОВКА:

Се мие и лупи убаво зеленчукот и овошјето. Цвеклото и морковот се лупат и рендаат, а портокалите и лимонот се мелат со кора.

Се меша лимонтусот со шеќер и вода.

Се меша се во блендер и се остава на ладно, па се става во стаклено шише.

Помага за слабокрвност и за имунитет.

Коментирај