За сите животи загубени од пандемијата: Александар, Дац и Благој Нацоски со порака за солидарност и љубов (ВИДЕО)

0
189

Музичка соработка на композиторот и пејач Александар Митевски и актерот Драган Спасов – Дац со македонскиот еминентен тенор Благој Нацоски кој живее и работи во Џенова, Италија.

„Физички сме одвоени, но емотивно сплотени повеќе од кога било. Во момент кога далечината не спојува се бориме против ова зло со заеднички сили. На никого не му е лесно, но на некого му е најтешко. Во мислите ни се сите оние кои изгубија некој близок. Се гушкаме музички, бидејќи поинаку не во возможно во моментов“, вели на почетокот на видеото тенорот Благој Нацоски кој живее и работи во Италија.

Коментирај