За него сите прво помислуваат дека е девојче: Има армија фанови, но секогаш го нервира само една работа (ФОТО)

0
237

Шест годишното момче доби вистинска армија на фанови на Инстаграм, но и во реалниот живот благодарејќи на својата неверојатна кадрава коса.

Фарук Џејмс има 6 години и доаѓа од Лондон, а кога неговата мајка му направила Инстаграм профил имал само 2 години, така што тој стана ѕвезда многу порано, бидејќи случајните минувачи застанувале за да се фотографираат со него поради необичниот изглед.

Прошетка од 15 минути би се претворила во еден час, бидејќи луѓето не застануваа, испитуваа, му делеа комплименти и сакаа да се фотографираат со него“, вели неговата мајка Бони.

Таа истакна дека му отвориле профил на социјалните мрежи, бидејќи сакале да покажат дека е во ред и момчињата да имаат долга кадрава коса.

Фарук има повеќе од 200.000 следбеници, каде секојдневно се објавуваат нови фотографии.

Како што би рекла неговата мајка, најмногу им пречи кога луѓето ја допираат неговата коса.

https://www.instagram.com/p/Bm9HIFEhf3l/?utm_source=ig_embe

Го научив да им вели: Благодарам за комплиментите, но Ве молам не ја допирајте мојата коса, истакна таа. Фарук и неговата мајка имаат Јутјуб канал, каде објавуваат снимки од средувањето и негата на неговата коса, погледнете.

https://www.instagram.com/p/Bpz8tQhDUBC/?utm_source=ig_embe

Коментирај