За Хрватите најдобар голман на Светското првенство е нашиот Борко! (ФОТО)

0
149

Македонската репрезентација за неколку часа го игра натпреварот против Хрватска.

Најважниот натпревар за Македонија на Светското првенство до овој момент започнува во 18:00 часот.

Хрватите се фаворити, но сигурно дека ние нема да се откажеме. Македонија Хрватска во петте официјални натпревари ја има победено само еднаш и тоа пред 22 години кога оваа земја беше олимписки шампион.

Медиумите во Хрватска добро знаат против кого игра нивната селекција, па така според хрвтски „Индекс“ Борко Ристовски е најдобриот голман на Светското првенство.

Ќе потсетиме, нашиот голман по проценетот на одбранети удари се наоѓа на осмата позиција.

Извор: sportski.mk

Коментирај