За Бадник снег, за Божиќ сонце – Еве какво време нè очекува до четврток

0
221

Во следните денови времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Утринските температури насекаде ќе бидат негативни.

Утре времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег, а попладне облачноста ќе се намали.

Погледнете какво ќе биде времето до четврток.

Коментирај