Вујовиќ збесна во тајм-аутот против Вардар: Ако не добиете две исклучувања, ќе видите што ќе ви се случи! (ВИДЕО)

0
410

Ракометарите на Вардар во СЕХА лигата последната победа ја остварија на гостувањето кај Железничар, тим кој е предводен од Веселин Вујовиќ.

Вујовиќ е добра познат по тоа што знае да се „исклучи“, а во тајм аутот против Вардар разочаран од играта на своите ракометари буквално збесна и имаше неверојатно барање.Популарниот Вујо во овој тајм-аут побара од ракометарите на Железничар во следните неколку минути да направат две исклучувања.

Извор:  sportski.mk

Коментирај